جراحی بینی گوشتی با لیزر

جراحی بینی گوشتی با لیزر ، دیدن این جمله وسوسه برانگیز همواره شما را در فکر می برد که آیا جراحی بینی با لیزر صحت دارد یا فقط یک بنر و تیتر تبلیغاتی است؟! در بسیاری از سایت ها و یا بنرهای تبلیغاتی درباره عمل بینی با لیزر بسیار تبلیغ می شود این درحالی است که اصل واقعیت در عمل جراحی بینی این روش رد شده است . لیزر به هیج وجه نمی تواند ساختار بینی را تغییر یا اصلاح کند.

جراحی بینی گوشتی

دلایل تمایل افراد به جراحی بینی با لیزر

از آنجایی که در بسیاری عمل ها از لیزر استفاده می شود و اسم لیزر در بین مردم جایگاهی خاصی را پیدا کرده است بسیاری از افراد بر این باوردند که از لیزر در عمل بینی هم می توان استفاده کرد این درحالی است که بسیاری از پزشکان ، جراحی بینی با لیزر  را کاملا یک تیتر تبلیغاتی می خوانند. در عمل هایی مانند چشم وپوست چون هزینه عمل نسبتا ارزان تر است این دیدگاه در بین مردم عمومیت پیدا کرده است ولی این نکته در جراحی بینی معنا ندارد.البته باید خاطر نشان کرد که در عمل های بینی از لیزر استفاده می شود ولی نه برای شکل دهی بلکه برای برش پوست بینی است.در این میان افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند بیشتر تمایل به این روش دارند چرا که تبلیغات جراحی بینی با لیزر با هدف گذاری بر روی پوست ضخیم افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند، کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر را عملی نشان می دهند. در ادامه با جراحی بینی با لیزر و روش های  بدون جراحی آشنا می شویم.

آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است؟

پرسیدن این سوال که آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است در زمان مشاوره عمل بینی از مراجعین جز یکی از سوالات اصلی در زمان مشاوره محسوب شده است . هرچند لیزر در زمینه های دیگر علوم پزشکی پیشرفت کرده است ولیکن در زمینه ی جراحی بینی هنوز به آن حد نرسیده است که بخواهیم جراحی بینی با لیزر را کاملا تایید کنیم. برخی از جراحان در زمان انجام جراحی بینی برای ایجاد برش بر روی پوست بینی از لیزر استفاده می کنند استفاده از لیزر در برداشتن قوز بینی و یا انحراف بینی و حتی افتادگی نوک بینی هیچ جایگاهی ندارد ، استفاد از لیزر هیچ تغییری اساسی بر روی غضروف استخوان بینی انجام نمی دهد .

در جراحی بینی ، همانطور که گفته شد از لیزر برای درمان مشکلات پوستی روی بینی استفاده می‌شود. لیزر با از بین بردن لایه سطحی و آسیب‌دیده پوست ،کلاژن‌سازی را تقویت کرده و باعث رفع کک و مک و قرمزی روی سطح بینی می‌شود.

 جراحی بینی گوشتی با لیزر

از آنجایی استفاده از لیزر برای پوست ، در عمل بینی استفاده می شود از این رو تمایل افرادی که دارای بینی گوشتی هستند و راغب شدن به استفاده از لیزر در جراحی بینی گوشتی با لیزر بیشتر است . دیدن بنر تبلیغاتی در جراحی بینی گوشتی با لیزر فقط جنبه تبلیغاتی دارد برای افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند.

معایب کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر

پیش از توضیح دادن به این نکته که عمل بینی با لیزر آیا دارای معایب نیز می باشد قابل ذکر است که عمل بینی با لیزر روش تایید نشده ای می باشد از این رو فناوری لیزر در حال حاضر تا جایی پیشرفت نکرده است در سطح استخوانی بینی تغییراتی را ایجاد کند از این رو روش تایید شده ایی نمی باشد .

دکتر حسین نژاد، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی در تهران

برای مشاهده گالری قبل و بعد مراجعان اینجا کلیک کنید.