مهمترین نکات قبل از عمل بینی

نکاتی که پزشک جراح زیبایی بینی یا رینوپلاستی در زمان مشاوره با کاندید عمل بینی انجام می دهد قبل از عمل بینی این که فرد چه دارویی استفاده می کند و یا به چه دارویی آلرژی دارد یا خیر برای رعایت باید ها و نباید های قبل از عمل بینی است.

نکات قبل از عمل بینی

عمل بینی نکاتی دارد که اگر قبل از عمل آن ها را رعایت کنید بسیار برای شما تاثیرات خوبی خواهد داشت. از مهم مترین این نکات، نکات دارویی است. حتما به پزشک خود بگویید که از چه دارو هایی استفاده می کنید. برای مثال افرادی که آسپرین استفاده می کنند باید ۲ هفته قبل از عمل بینی از این دارو استفاده نکنند به دلیل این که داروی آسپربن از انعقاد طبیعی خون جلوگیری می کند. به همین دلیل است که پزشک از فرد می خواهد که هر دارویی را که مصرف می کند را اطلاع دهد. استفاده از دخانیات نیز می بایست دو هفته قبل از جراحی بینی متوقف شود و از استفاده از آن دوری کنید.
هم چنین معمولا لازم است که ۸ ساعت قبل از عمل بینی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید چرا که با معده ی خالی بی هوشی بی خطری را در پیش خواهید داشت .

در عمل جراحی زیبایی بینی یک لوله ی پلاستیکی منعطف برای تنفس فرد از راه دهان وارد نای می کنند به این دلیل است که اگر فرد ناشتا نباشد ممکن است در حین عمل بینی دچار خطر شود.


رعایت نظافت پوست از نکات بسیار مهم و ضروری است. در جراحی های آقایان، آقایان قبل از عمل بینی می باید به اصلاح صورت خود بپردازند. خانم ها نیز نباید آرایش ، زیورآلات و لاک قبل از جراحی زیبایی بینی داشته باشند.
کاندید عمل بینی باید با در دست داشتن مدارک شناسایی خود و جواب آزمایش های لازم و مربوطه به محل جراحی بینی و نزد دکتر متخصص خود مراجعه کند.

دکتر حسین نژاد، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی در تهران

برای مشاهده گالری قبل و بعد مراجعان اینجا کلیک کنید.