نوک بینی

همواره برای یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، با استفاده از تکنیک ها و روش های جدید جراحی زیبایی بینی که امروزه پیشرفته تر شده ، توانسته است به نتایج خوبی در جراحی بینی و همچنین در شکل گیری نوک بینی و عمل اصلاح افتادگی نوک بینی دست یابد.نژاد ایرانی در بیشتر موارد به دلیل اینکه نوک بینی آنها افتاده است از این رو اغلب جراحان بالابردن نوک بینی را در لیست رینوپلاستی خود قرار می دهند.دکتر حسین نژاد در زمان مشاوره نظر بیماران خود در میزان بالا بردن نوک بینی پرسیده و آنها را در خصوص عوامل متعدد تاثیر گذار مانند سن،جنسیت فرد را آگاه می کند.

تاثیر نوک بینی در چهره افراد

نوک بینی یا همان قسمت پایینی بینی که محل اتصال به صورت است و معمولا زاویه ایی با لب بالایی را تشکیل می دهد.میزان فاصله لب بالایی تا نوک بینئ جذابیت بیشتری به صورت فرد خواهد داد. اگر زاویه نوک بینی با لب بالایی بیشتر از ۹۰ درجه باشد بینی فرد زیباتر خواهد شد.جراح با توجه به جنسیت فرد و تجربه ایی که دارد در بالا بردن نوک بینی می بایست بسیار دقت کند تا در زمان بالا رفتن سن فرد  و پیری از افتادگی و حالت ظاهری آن تغییر ایجاد نشود.

عوامل موثر در افتادگی نوک بینی یا بلند بودن 

دلایل و عوامل متعددی می تواند در افتادگی نوک بینئ موثر باشد عبارت است  از:

  • عوامل ژنتیکی یا ارثی
  • استفاده از روش‌های قدیمی و منسوخ شده برای جراحی زیبایی بینی
  • مصدومیت یا آسیب‌دیدگی قبلی از ناحیه بینی
  • پیری ( افزایش سن )

آیا چسب زدن از افتادگی بینی جلوگیری می کند؟

سوالی که بیماران همواره از پزشک خود دارند این است که آیا چسب زدن بینی در جلوگیری از افتادگی نوک بینیشان موثر خواهد بود یا خیر ؟!

این نوع تفکر کاملا اشتباه است ، که پس از عمل بینی هرچقدر چسب را محکم تر و طولانی تر بزنند از افتادگی بینی جلوگیری می کند. دوران چسب زدن بینی بین ۳ الی ۴ هفته می باشد.طی زمان ۳ هفته ی اولیه پس از عمل بینی چسب زدن به تسریع در بهبود بخیه های داخلی و همچنین در کاهش تورم بینی کمک می کند بنابراین افراد باید از دلیل چسب زدن بینی بعد از عمل بینی آگاه باشند .جراح در نوک بینئ بخیه های زیادی را برای فرم دادن و نگه داشتن نوک بینئ استفاده می کند از این رو چسب زدن تنها به تسریع در کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی به نوک بینئ کمک می کند.دقت در چسب زدن و فشار وارده به پوست بینی بسیار مهم است چرا که اگر در چند روز اولیه چسب را محکم زده و فشار داده شود پوست بینی دچار حالت کم خونی می شود بنابراین توصیه می شود چسب را محکم و با فشار استفاده نکنند.

دکتر حسین نژاد، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی در تهران

برای مشاهده گالری قبل و بعد مراجعان اینجا کلیک کنید.