جراحی بینی مردان

یکی از مهمترین جنبه های رینوپلاستی در مردان این است که مردانگی آنها در فرم بینی حفظ شود و بینی ظاهر زنانه پیدا نکند. اگر یک قسمت بینی نیاز به کوچک شدن دارد، پشت یا پل بینی باید قوی و مستحکم باقی بماند تا از ظاهری تکه تکه شده و شیب دار جلوگیری شود.

بر اساس مطالعات جدید مبتنی بر فیزیولوژی بدن، بینی های مردانه تقریبا ۱۰ درصد از بینی های زنانه بزرگتر است، به این دلیل که مردان دارای توده عضلانی بیشتری هستند و برای رشد و نگهداری بافت ماهیچه ای نیاز به اکسیژن بیشتری دارند.

تفاوت های جراحی بینی مردان و زنان

رینوپلاستی یا جراحی بینی مردان روز به روز محبوب تر می شود به طوری که یک نظرسنجی اخیرا نشان داده که ۱/۳ از عمل های رینوپلاستی امروزه بر روی مردان انجام می شود. با این حال باید توجه داشت ملاحظات خاصی وجود دارد که باید در هنگام عمل جراحی زیبایی بینی مردان در مقایسه با رینوپلاستی در زنان به آنها دقت شود.

بینی مردانه  نباید یک نوک خراب داشته باشد، که ظاهر بینی را عمل شده و نتیجه کار را غیر طبیعی جلوه دهد. زاویه چرخش نوک بینی بعد از جراحی بینی در مردان باید بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه باشد. چرخاندن بیش از حد نوک بینی بعد از عمل، می تواند منجر به یک نوک بینی زنانه با سوراخ های بیش از حد نمایان شود.

تفاوت بین جنسیت ها در ظاهر کلی صورت آنها به چشم می آید. پزشکان معتقدند صورت یک مرد باید مخروطی شکل باشد، در حالی که در زنان چهره آنها باید ظریف و قلب شکل شود. درست مانند چهره ها، بینی مردان و زنان نیز در زیبایی ظاهر آنها متفاوت است. بینی مردان تمایل دارد تا حدودی برجسته باشد و  یک تیغه بلندتر و عرضی پهن تر به ویژه در وسط بینی نسبت به ناحیه های دیگر داشته باشد. پوست بینی نیز برای مردان متفاوت است، زیرا پوست آنها معمولا ضخیم تر از پوست زنان است. بینی یک زن معمولا بیشتر با دندانه ظریف در امتداد تیغه تعریف می شود و اندازه کلی بینی آنها باید کمی کوتاه تر از یک مرد باشد. همچنین تفاوت های دیگر در بینی برای مردان و زنان بر اساس قومیت آنها وجود دارد.

مشکلات شایع بینی در مردان

مسائل زیبایی در این رابطه بسیار است. برخی از شایعترین آنها عبارتند از:

  • یک غوز استخوانی بر روی بینی
  • نوک بزرگ و کروی شکل
  • بینی کشیده
  • نوک سر پایین(به ویژه هنگام لبخند زدن)
  • سوراخ های یش از حد بزرگ
  • بینی با فرورفتگی بیش از حد
  • پل بیش از حد گسترده یا خیلی مسطح

بسیاری از مسائل اعم از قومیت و ژنتیک یک شخص مرتبط با زیبایی شناختی ظاهر هستند. مردان علاوه بر مسائل ژنتیک، به دلیل آسیب های ورزشی دچار زخم و شکستگی بینی می شوند و بینی شان کج می شود.

بینی کج رامی توان یکی از نگرانی مشترک برای مردانی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند دانست. بینی کشیده یا کج را به سختی می توان اصلاح کرد، زیرا ممکن است به علت استخوان های کشیده شده بینی، غضروف کشیده شده و یا حفره های بینی منحرف شده باشد. غضروف و استخوان به اصطلاح حافظه دارند و بعد از عمل اصلاحی تمایل دارند به موقعیت اصلی خود بازگردند. اغلب، شکستگی های استخوانی کنترل شده باید مجددا ساخته شود و پیوندهای غضروفی نیز باید برای اصلاح بینی مورد استفاده قرار گیرد. حتی ممکن است نیاز به عمل جراحی پره های بینی یا سپتوپلاستی باشد.

مشکلات تنفسی در مردان

بسیاری از مردان در تنفس با بینی خود دچار مشکل هستند و باید در جراحی بینی مردان به راه هوایی بینی آنها توجه شود. اصلاح مسائل تنفسی به علت حفره ها یا پره های منحرف، افتادگی دریچه  تنفس یا توربین هیپرتروفی، می تواند همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام شود.

تفاوت بین رینوپلاستی مردان و زنان

انواع جراحی بینی مردان

رینوپلاستی یا به صورت بسته یا به شکل باز انجام خواهد شد. رینوپلاستی یک عمل جراحی منحصر به فرد است که باید شخصا برای پاسخگویی به هر نیاز و خواسته بیمار طراحی شود. پزشک با توجه به نیاز فرد عمل جراحی بینی را به روش باز یا بسته انجام می دهد.

عمل بینی در مردان

 

اهداف یک رینوپلاستی مردانه

بینی شما درست در مرکز چهره شما قرار دارد. تغییر یک میلیمتری در هر جهت می تواند اختلاف چشمگیری بین نتیجه فاجعه بار و یک نتیجه با شکوه ایجاد کند. بینی ایده آل از پل یا تیغه شروع می شود و در یک مسیر شسته و رفته بدون پستی بلندی به نوک ادامه می یابد. نوک بینی به خودی خود باید یکپارچگی داشته باشد تا با زاویه ۹۰ تا ۱۰۵ درجه بین لب فوقانی و پایه بینی، صاف و بدون ایراد باشد.

برای مردان، هرگز نباید یک بینی خوکی شکل و سر بالا  ایجاد شود؛ در عین حال که بینی آنها باید ظاهری جذاب، خوش قیافه برایشان بسازد. تعریف نوک بینی باید در مردان نسبت به زنان کمی قوی تر باشد و نباید بیش از حد اسکلتی یا استخوانی به نظر بیاید یا کروی و نافرم شود.

قومیت های مختلف با مسائل مختلف بینی همراه می شوند. به عنوان مثال، همانطور که گاهی اوقات در مردان آفریقایی-آمریکایی یا آسیایی دیده می شود، پل بینی می تواند تقریبا مسطح با سوراخ های بینی گسترده باشد. ایرادهای اینچنینی در جراحی بینی مردان با محدود کردن پایه حفره بینی و افزایش ارتفاع پل، و همچنین ارائه جزئیات به نوک بینی، قابل اصلاح است.


برای مشاهده نمونه های دیگر قبل و بعد عمل بینی استخوانی طبیعی اینجا کلیک کنید.


بهترین کاندیدای جراحی بینی مردان

بهترین نامزدها برای جراحی زیبایی بینی کاملا متعادل هستند؛ در سلامت عمومی و روانی مناسب هستند و انتظارات واقع بینانه دارند. در این صورت شما کاندیدای عالی هستید که می توانید مشاوره خود را انجام دهید.

انتخاب یک جراح متخصص و با تجربه برای جراحی بینی مردان

با بهترین جراحان، بینی شما در ساختار (توان و طول عمر)، فرم (زیبایی شناسی) و عملکرد (حفظ یا ارتقای تنفس مناسب) بهبود می یابد. بینی جدید شما با سایر ویژگی های صورت شما تعادل خواهد داشت؛ بهترین نتیجه را در چشم ها، استخوان های گونه و لبخندتان می بینید.

جراحان با تجربه همچنین اطمینان پیدا می کنند که بینی شما در مشخصات و نمای روبرو خوب است. جراح متخصص باید از این که همه جزئیات بینی هماهنگ است اطمینان پیدا کند که جزییات شامل شکل نوک، اندازه سوراخ بینی، عرض پل و سایر عوامل مهم می باشد. با تکنیک عالی و تشخیص درست جراح رینوپلاستی مطمئن خواهید شد که شما شبیه خودتان خواهید شد، فقط کمی بهتر.

چگونه بهترین جراح بینی را پیدا کنید؟

مردان باید به دنبال متخصص جراحی بینی باشند زیرا رینوپلاستی یکی از پیچیده ترین جراحی های پلاستیک به شمار می رود. چیزی که به دنبالش هستید در ادامه آمده است:

# پیدا کردن یک جراح که بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید.

نکته مهم این است که شما باید اهداف مورد نظرتان را برای نتیجه کار به جراح توضیح دهید و جراح باید به شما بگوید که آیا نتایجی که می خواهید، به دست می آید یا نه؟ جراحی انتخاب نکنید که شما را دچار سردرگمی کند یا به روشنی روند کار را برایتان توضیح نداده و به سوالات شما جوابی نمی دهد.

# مطمئن شوید که اهداف شما واقع بینانه است

اهداف غیر واقعی به این معنی است که شما مورد خوبی برای رینوپلاستی مردانه نیستید، بنابراین اگر میخواهید دقیقا مانند بازیگر مورد علاقه خود شوید باید بدانید ناامید می شوید. اگر به فکر تصاحب شغل در زندگی خود هستید، این دلیل هم برای رینوپلاستی قابل قبول نیست. ممکن است جراحی زیبایی بتواند به کسب و کار شما کمک کند ،اما نمیتوانید به عنوان نکته قابل اتکا برای ارتقای شغلی حساب کنید. یکی دیگر از دلایل نامعقول برای انجام رینوپلاستی در مردان به چشم دیگران آمدن است.جراح به احتمال زیاد به شما می گوید که کمی صبر و در تصمیم خود صرف نظر کنید.

# یک جراح با بیش از ۱۰ سال تجربه در عمل جراحی زیبایی صورت انتخاب کنید.

جراحی که بخش قابل توجهی از فعالیتش را برای انجام جراحی بینی اختصاص می دهد و به موارد چالش برانگیز در طول جراحی بینی آشناست.

# یک جراح با تجربه در عمل های ترمیمی پیدا کنید

هنگامی که یک جراح دارای تخصص کامل در بازسازی بینی باشد، یعنی درک عمیق از آناتومی صورت و عملکرد مناسب بینی دارد.

# به دنبال حس زیبایی باشید.

مطمئن شوید که شما و جراحتان در موار مختلف هم عقیده هستید. با نگاه کردن به عکس های بیماران متخصصان که قبل از شما رینوپلاستی انجام داده اند نشان می دهد هیچ کسی در وضعیت فعلی شما نیست. عکس ها صرفا می تواند  ایده های کلی دانش پزشکی درباره ایجاد تعادل صورت را ارائه دهند.

# جراحی انتخاب کنید که به او اعتماد داشته باشید.

در جلسه مشاوره پیش از عمل، به این احساس خواهید رسید. در ایده آل ترین حالت، به دنبال یک متخصص رینوپلاستی باشید که بدون هیچ هزینه ای مشاوره ارائه می دهد. برای مشاوره رایگان عمل بینی با دکتر روی اینجا کلیک کنید.

آمادگی برای رینوپلاستی مردان

هنگامی که تصمیم گرفتید این تغییر جدید هیجان انگیز را تجربه کنید و جراحی زیبایی بینی انجام دهید، شما باید یک آزمایش ساده که پزشک تجویز می کند برای بررسی سلامت عمومی خود داشته باشید. در ادامه به شما دستورالعمل هایی برای نحوه آماده شدن برای عمل جراحی داده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان

همیشه یک دوره کوتاه تورم و در برخی مواقع خونریزی پس از جراحی رینوپلاستی وجود دارد. شما باید به دقت همه دستورالعمل های ارائه شده توسط دکتر را به منظور دستیابی به بهترین نتایج ، دنبال کنید. استفاده از داروهای مسکن، آنتی بیوتیک های قوی و دارو برای کاهش تورم بلافاصله پس از جراحی باید شروع شود.  پس از اتمام عمل جراحی زیبایی بینی، پزشک یک اسپلینت را برای نگه داری ایمن بر بینی قرار می دهد.  بهترین توصیه ، دو تا سه روز استراحت در رختخواب است. تقریبا پنج تا هفت روز پس از عمل جراحی زیبایی بینی، اسپلینت برداشته می شود و می توان نوار گوشتی رنگ روی بینی را عوض کرد. پزشک به شما خواهد گفت از چه زمانی می توانید به شیوه عادی زندگی خود بازگردید.

دکتر حسین نژاد، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی در تهران